Kör İsmail'in geciktirici spreyi 03 Temmuz 2012 Sal? Saat: 00:01

Kör İsmail'in geciktirici spreyi

İzmir’de ‘’Kör İsmail’’ olarak tanınan bir aktarın imal ettiği geciktirici sprey, radyo kanalına ceza getirdi.

facebook twitter google + digg e-posta yazdır

ANKARA - İzmir’de ‘’Kör İsmail’’ olarak tanınan bir aktar tarafından piyasaya sürülen ve erkeklerde erken boşalmayı önlediği iddia edilen sprey, ceza getirdi. Geciktirici spreyin reklamını yapan İzmir Müjde FM kanalına, ‘’Tüketicinin çıkarlarına zarar’’ gerekçesiyle, uyarı cezası verildi.

RTÜK toplantısında bu konudaki reklam ve İzleme Dairesinin raporu ele alındı. Raporda sunucu tarafından geciktirici sprey konusunda ‘’ Aktar Kör İsmail’in 250 çeşit ürününden biri olan GP Geciktirici Sprey, dünyanın en güçlü, en sağlıklı ürünü seçildi. 10 binden fazla Türk erkeğine bu ürünü sunduk. Çok uzun ilişki sağlıyor, sen de inanamayacaksın. Uyuşturarak, soğutarak değil, sıcak şekilde, ısıtarak yapıyor. Bunun ayıbı, günahı olmaz, yaşın kaç olursa olsun, sen bunları hak etmiyorsun’’ denildi. Sipariş için de telefon numaraları aktarıldı.

RTÜK üyeleri, bu reklamın yanıltıcı boyutta ve tüketicinin çıkarlarına zarar verici nitelikte olduğu sonucuna vardı. Müjde FM’e uyarı cezası verildi. Yayının tekrarı halinde ise, para cezası uygulanacağı bildirildi. (Gazeteport)


Yorum Yaz

5

Misafir04/07/2012 05:00

ulen, korun merhemi olsa kendine surer.... Cevapla
 

Misafir03/07/2012 18:40

kör kamilin spreyi şifalı ve çok faydalıdır muhteremler.. 36 saat tripod gibi gezdirir adamı .. ... Cevapla
 

Misafir03/07/2012 15:03

yahu arkadaşlar geçen islami bir gazetede bile bu tip reklam yayınlandı.isteyen alır kardeşim... Cevapla
 

Misafir03/07/2012 14:02

RTÜK üyeleri, bu reklamın yanıltıcı boyutta olduğunu nasıl anlamışlar ? denemeden anlaşılıyor mu? ... Cevapla
 

Misafir03/07/2012 11:57

imam yönetiminde ,% de bilmem kaçı müslüman ülkede bi tek sen mi dolandırıcı,yalancı,bi dediği diğerini tutmayan,bugün canım, yarın düşmanım, kendine helal, olmayana haram..adaletin bile benden olan-olmayan diye uygulandığı muz memleketinde; "kör ismail"..valla bunları hiç mi hiç haketmiyorsun... NOT : yöntemini gözden geçir,doğru yolu bulacaksın.... Cevapla

Misafir03/07/2012 11:57

adam insanlara yardımcı oluyor,radyo reklamını yapıyor buna ceza kesiyorlar saçma.insanlar mutlu oluyor yetmezmi.