Unutulmayan erotik sahneler 01 Nisan 2013 Pazartesi Saat: 00:01

Unutulmayan erotik sahneler

Sinema tarihine altın harflerle yazılan birçok film sevişme sahneleriyle de unutulmazlar arasına girdi.

facebook twitter google + digg e-posta yazdır

Hazırlayan: Emrah ERDOĞAN

1- 9,5 Hafta - 9 1/2 Weeks

HAFIZALARA KAZINAN SAHNELER (VİDEO)
1986 yılında gösterime giren film, John (Mickey Rourke) ve Elizabeth (Kim Basinger) karakterleri arasındaki önlenemeyen cinsel çekimi konu alıyordu. Filmdeki birçok sahne, özellikle buzdolabı önündeki sahne birçok kişinin hafızasında kalıcı bir yer edindi.

2- Vücut Isısı - Body Heat
SKANDAL YARATAN SAHNELER (VİDEO)
1981 ABD yapımı erotik modern kara film tüm zamanların en şehvetli filmlerinden biri olarak değerlendiriliyor. William Hurt ve Kathleen Turner’ın başrollerini paylaştığı filmde birçok sahne skandal yaratmıştı.

3- Titanik - Titanic
TUTKU DOLU SEVİŞME SAHNESİ (VİDEO)
Rose (Kate Winslet) ve Jack (Leonardo DiCaprio) başrolde olduğu film 1997 yılında gösterildiğinde milyonları etkilemişti. Filmin hiç unutulmayan sahnelerinden biri ise ana karakterlerin geminin ambarındaki bir araba içindeki tutku dolu sevişme sahnesiydi.
 
4- Brokeback Dağı - Brokeback Mountain
HAFIZALARA KAZINAN SAHNELER (VİDEO)
2005 yapımı filmde Jake Gyllenhaal ve Heath Ledger, cinselliğin her türünün baskı altında olduğu 1960’larda eşcinsel aşıkları canlandırıyordu. Çadırdaki sevişme sahnelerinin unutulmazlar arasında girdiği filmde “Keşke seni nasıl bırakacağımı bilseydim. I wish I knew how to quit you” repliği de hafızalara kazındı.
 
5- The Big Easy
Ülkemizde gösterime girmeyen 1987 yapımı filmin başrollerinde Dennis Quaid ve Ellen Barkin rol aldı. Quaid’in New Orleanslı bir dedektifi canlandırdığı film, seks sahneleriyle birkaç kuşağı derinden etkiledi.
 
6- Temel İçgüdü - Basic Instinct
HAFIZALARDA İLK GÜNKÜ KADAR CANLI (VİDEO)
Tüm dünyada milyonlarca kişi tarafından izlenen Temel İçgüdü filminde Sharon Stone’un sorgulandığı sahne birçok kişinin hafızasında hala ilk günkü kadar canlı. 1992 yapımı filmde Stone başrolü Michael Douglas ile paylaşıyordu.
 
7- Karanlığın Gölgesi - Don't Look Now
YÜREK HOPLATAN SAHNELER (VİDEO)
1973 yapımı psikolojik gerilim filmi Donald Sutherland ve Julie Christie’nin erotik sahneleriyle de yürek hoplatmıştı.
 
8- Ölüm Sessizliği - Dead Calm
BAŞTAN ÇIKARMIŞTI (VİDEO)
Nicole Kidman, Billy Zane ve Sam Neill’ın rol aldığı 1989 yapımı korku filmi… Filmin unutulmayan sahnesi ise Kidman’ın canlandırdığı Rae karakterinin kendini kurtarmak için Zane’in canlandırdığı Hughie (Zane) karakterini baştan çıkarması…
 
9-  SekreterSecretary
UNUTULMAZLAR ARASINDA YER ALDI (VİDEO)
Yönetmenliğini Steven Shainberg'in yaptığı Sekreter, 2002 yapımı. Filmde, Mr. Grey adında bir avukatı canlandıran James Spader, Maggie Gyllenhaal’ın canlandırdığı karakteri sekreter olarak işe alır. Mr. Grey’in sadist eğilimleri ile sekreterin mazoşizmi birleşince ortaya çıkan erotizm herkesin hoşuna gidecek türden olmasa da beyazperdenin unutulmazları arasında yerini aldı.
 
10- Şiddetin Tarihçesi - A History of Violence
AKILLARDA YER EDİNDİ (VİDEO)
Viggo Mortensen ve Maria Bello’nun başrolleri paylaştığı 2005 yapımı psikolojik gerilim filminde oyuncular evli bir çifti canlandırıyordu. Çift, seks ve şiddet dolu cinsel hayatı ile akıllarda yer etmişti.
 
11- Mulhollang Çıkmazı - Mulholland Drive
HERKES TARAFINDAN KONUŞULDU (VİDEO)
David Lynch’in yönettiği 2001 yapımı film, Naomi Watts ve Laura Harring’in sevişme sahnesi ile unutulmazlar arasına girdi.
 
12- Varolmanın Dayanılmaz Hafifliği - The Unbearable Lightness of Being
FANTEZİLERDE YENİ UFUKLAR AÇTI (VİDEO)
Milan Kundera’nın aynı adlı romanından uyarlanan 1988 yapımı film, Daniel Day-Lewis ve Lena Olin, sevişme sahneleri ile cinsel fantezilerde yeni ufuklar açtı.
 
13- Y Tu Mamá También
OSCAR'A ADAY GÖSTERİLMİŞTİ (VİDEO)
Oscar’a aday gösterilen 2001 Meksika yapımı filmi ilginç kılan unsurlardan biri de iki yeniyetmenin anneleri yaşındaki bir kadınla olan cinsel hayatı idi.
 
14- Coming Home
TUTKU DOLU SAHNESİYLE ÇOK KONUŞULDU (VİDEO)
1978 yapımı film kazandığı Oscar’ların yanı sıra Jane Fonda ve Jon Voight’ın tutku dolu sevişme sahneleri ile de çok konuşulmuştu.
 
15- Sadakatsiz - Unfaithful
CİNSELLİĞE GENİŞ YER VERİLDİ (VİDEO)
Richard Gere, Diane Lane ve Olivier Martinez’in canlandırdığı karakterler arasındaki aşk üçgenine odaklanan 2002 yapımı drama filmi konusu gereği, cinselliğe de geniş yer veriyordu.
 
16- Tuhaf İlişkiler - Bound
HAFIZALARA KAZINAN SAHNELER (VİDEO)
Wachowski kardeşlerin 1996 yapımı film, Corky karakterini canlandıran Gina Gershon ile Jennifer Tilly’in oynadığı Violet’in yakınlaşması etrafında dönüyor.
 
17- Paris’te Son Tango - Last Tango In Paris
SEVİŞMEDEN ÖNCE MARGARİN KULLANMIŞTI (VİDEO)
Efsane oyuncu Marlon Brando’nun başrolde oynadığı 1962 yapımı filmde, baştan sona kışkırtıcı seks sahneleri ile doluydu. En can alıcı sahne ise Brando’nun küçük sevgilisi ile sevişmeden önce yağ (margarin versiyonu) kullanmasıydı.
 
18- Hayalet- Ghost
DUYGU YÜKLÜ SEVİŞME SAHNESİ (VİDEO)
Patrick Swayze ve Demi Moore’un oynadığı 1990 yapımı film erotizminden çok romantizmiyle hatırlansa da aşık çifti canlandıran ikilinin duygu yüklü sevişme sahnesi unutulmazlar arasında yerini aldı.
 
19- Kesişen Yollar - Monster's Ball
HEM EROTİK HEM DUYGUSAL (VİDEO)
2001 yapımı filmde başrolleri Halle Berry ve Billy Bob Thornton paylaştı. Film sıra dışı seks sahneleri ile hem erotik hem de duygusaldı.
 
20- Riskli İş - Risky Business
METRODAKİ SEVİŞME SAHNESİ (VİDEO)
Filmde, Tom Cruise’un canlandırdığı yeniyetme Joel, sekse ilk adımını bir hayat kadını ile atınca erotik sahneler de kaçınılmaz oluyor. İkilinin metrodaki sevişme sahnesi ise unutulmazlar arasında.


Yorum Yaz

Bu yazı için henüz yorum girilmemiş