Gazi Tıp'ta mezuniyet krizi 24 Haziran 2013 Pazartesi Saat: 15:54

Gazi Tıp'ta mezuniyet krizi

Rektörlük, içeriğinde “Kuran-ı Kerim Tilaveti, Tasavvuf Musikisi, Şiir Dinletisi, Dua” olan alternatif mezuniyetin iptal edilerek, fakültes yöneticileri hakkında inceleme başlatılmasına karar verildiğini açıkladı.

facebook twitter google + digg e-posta yazdır

ANKARA - Gazi Üniversitesi Rektörlüğü’nden yapılan açıklamada, mezuniyet törenlerinin dekanlıklar tarafından tertip edildiği, Tıp Fakültesi’nin mezuniyet töreninin de bu kapsamda 12 Haziran’da Rektör, Dekan, öğretim üyeleri ve öğrencilerin katılımıyla yapıldığı hatırlatıldı. Bununla birlikte bir grup öğrencinin kendilerinin organize ettiği bir mezuniyet programı daha düzenlemek istediği ve bu kapsamda Dekanlığa bir afiş örneğiyle başvurdukları belirtilen açıklamada, şöyle denildi:

“Bu programın içeriği ‘Açılış Konuşması, Kuran-ı Kerim Tilaveti, Tasavvuf Musikisi, Şiir Dinletisi, Dua ve Kapanış’ şeklindedir. Buna ilaveten 3 ayrı cami imamının da katılımı belirtilmektedir. Bu programa Dekanlık tarafından her ne kadar onay verilse de içeriğinin Tıp Fakültesi Mezuniyeti’ne uygun olmadığı düşünülerek program iptal edilmiştir. Rektörlüğümüz konudan haberdar olunca Tıp Fakültesi Yöneticileri hakkında inceleme başlatılmasına (soruşturma değil) karar vermiştir. Diğer yandan söz konusu mezuniyet programını düzenlemek isteyen öğrencilerin Rektörlüğe ve Dekanlığa farklı içerikli iki program sunarak Üniversitemizi yanıltmaya teşebbüs etmelerinden dolayı bu öğrenciler hakkında da disiplin soruşturması başlatılmıştır.” (ANKA)

 


Yorum Yaz

Bu yazı için henüz yorum girilmemiş