Palalı artık aramızda 29 A?ustos 2013 Per?embe Saat: 11:56

Palalı artık aramızda

Gezi Parkı protestoları sırasında Taksim'de eylemcilere palayla saldıran Sabri Çelebi, Fas dönüşünde Sabiha Gökçen Havalimanı'nda gözaltına alındı. Sorgusunun ardından adliyeye sevk edilen Çelebi, serbest bırakıldı.

facebook twitter google + digg e-posta yazdır

İSTANBUL - Gezi Parkı olayları sırasında, Taksim Talimhane’de gösteri yapan gruptakilere palayla saldırdığı gerekçesiyle hakkında 27 yıla kadar hapis cezası istenen Sabri Çelebi, Sabiha Gökçen Havalimanı’nda gözaltına alındı.

Bu sabah Fas'tan dönüşü sırasında gözaltına alınan Sabri Çelebi, Asayiş Şube Müdürlüğü’ne götürüldü. Emniyet'teki işlemleri tamamlanan Sabri Çelebi, İstanbul Adliyesi’ne sevk edildi.

HAKİM KARŞISINA ÇIKTI
Emniyetteki sorgusunun ardından Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'na götürülen Çelebi,  İstanbul 53. Asliye Ceza Mahkemesi'nde hakim karşısına çıktı.

 
GİZLİLİK YOK YASAK VAR
Çok sayıda gazetecinin takip ettiği duruşmaya, Sabri Çelebi ile avukatı Zafer Küçük katıldı. Duruşmaya herhangi bir gizlilik kararı bulunmamasına rağmen basın mensupları alınmadı.
 
SERBEST BIRAKILDI
Duruşmada, Sabri Çelebi'nin yüzüne hakkında çıkarılan yakalama kararı okundu. Hakim Fatma Şeker, kimlik tespitinin ardından sanık Sabri Çelebi'nin savunmasını aldı.
 
Hakim Şeker, "yakalama kararının savunma alınabilmesi için çıkarıldığı ve herhangi bir tutuklama tedbiri bulunmadığı" gerekçesiyle Sabri Çelebi'yi serbest bıraktı.
 
KENDİSİNİ SAVUNMUŞ
Sabri Çelebi’nin mahkemede olaylar sırasında elinde bulunan kesici aletin pala değil, zırh olduğunu savunarak, “Kendimi savunmak için kullandım” dediği öğrenildi.
 
TUTUKLU SANIK ASANSÖRÜYLE KAÇIRILDI
Serbest kalan Sabri Çelebi, polisin aldığı yoğun güvenlik önlemleriyle adliyeden çıktı. Çelebi, basın mensuplarının görüntü almaması için tutuklu sanıklara kullandırtılan asansörle otoparka indirildi ve buradan sivil plakalı bir araçla adliyeden ayrıldı.
 
KAYINPEDERİ İÇİN GEÇ DÖNDÜ
Sanık Çelebi'nin avukatı Zafer Küçük müvekkilinin kayınpederinin rahatsızlığı nedeniyle Fas’tan geç geldiğini savundu.
 
‘HİÇBİR DELİL YOK’
Küçük, olay anına ilişkin görüntülere rağmen "Müvekkilimin tutuklanmasını gerektirecek ifadelerden başka maddi hiçbir delil yok" dedi.
 
'SOKAĞA ÇIKAMIYOR'
Sabri Çelebi’nin tehditler aldığını öne süren Küçük, "Sokağa çıkıp yürüyemeyecek bir durumda" diye konuştu.
 
PALA DEĞİL, TEKME İÇİN PİŞMAN
Avukat Küçük, Sabri Çelebi’nin kadın bir göstericinin sırtına tekme attığı için pişman olduğunu da aktardı.
 
DAHA ÖNCE DE SERBEST BIRAKILMIŞTI
Sabri Çelebi, palalı saldırının ardından gözaltına alınmış, ancak tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmıştı. Soruşturmayı yürüten savcının itirazı üzerine palalı saldırgan Sabri Çelebi hakkında yakalama kararı çıkartılmıştı. Karar çıkmadan Fas'a kaçan Sabri Çelebi, 2 kez Türkiye’ye döneceğini açıklayıp bilet almış ancak Türkiye'ye dönmemişti.
 
Çelebi yurtdışında olduğu sırada, hakkında 27 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açılmıştı. Palalı saldırgan Sabri Çelebi'nin de aralarında bulunduğu 4 sanığın yargılanmasına 18 Aralık'ta başlanacak.

Yorum Yaz

21

Misafir29/08/2013 22:46

MİLLİ PİYANGODAN BÜYÜK İKRAMİYENİN KENDİNE ÇIKACAĞINI ÖĞRENDİKTEN SONRA ,GELDİ VEYA TEZ ELDEN GETİRİLDİ.... DAVAYA DAHA FAZLA ZARAR VERMEMESİ İÇİN...... Cevapla
 

Misafir29/08/2013 20:20

Umarım hakim Fatma şeker inde karşısına palalı bir maganda çıkar birgün.... Cevapla
 

Misafir29/08/2013 18:42

sayın Bozdağ ın tepkisi ne oldu acaba... Cevapla
 

Misafir29/08/2013 18:18

Bu ne biçim adalet?Artık bu ülkede ne hakim,ne savcı,ne de mahkeme kaldı.Herşey RTE'nin kararlarına bağlandı.Sadece geziye katılanlara saldırmasından dolayı serbest bırakılan bu yaratık eğer yobazlara,gericilere saldırsaydı sonu ne olurdu?Herkes bu gidişi karşıdan seyrdiyor.Ama ülke felakete doğru sürükleniyor.RTE istediği irticai polis devletini getirmek üzere.Yine tek başına gelirse sonumuz geld... Cevapla
 

Misafir29/08/2013 18:17

Müslüman AKP'nin Adaleti ancak bu kadar olur. ... Cevapla