İhalesiz seçim 24 Ekim 2013 Per?embe Saat: 02:28

İhalesiz seçim

AKP'li 13 milletvekili kanun teklifi verdi. Seçim malzemelerinin alımında ihale kaldırılıyor.

facebook twitter google + digg e-posta yazdır

GAZETEPORT
ANKARA -
Seçimlerde kullanılan oy pusulaları ve zarflar ile diğer seçim malzemeleri, artık ihalesiz olarak satın alınacak. Oy pusulaları ve seçim malzemeleri daha önce, Devlet Malzeme Ofisi tarafından açılan ihaledeki teklifler değerlendirilerek, kazanan firma aracılığıyla temin ediliyordu.

AKP Yozgat milletvekili Yusuf Başer ve 12 milletvekili tarafından TBMM'ye sunulan kanun teklifi uyarınca, Kamu İhale Kanununda değişiklik  öngörüyor. Buna göre, Cumhurbaşkanlığı seçimi, yerel ve genel seçimler ile referandumda kullanılan oy pusulası kağıdı ve diğer seçim  malzemeleri, ihale yapılmadan YSK'ya teslim edilmek üzere doğrudan temin  edilebilecek.

Kanun teklifinin gerekçesinde '' Seçim malzemelerinin, seçimlere hazırlık dönemi ile seçim takvimi süresinde  ivedilikle temini bakımından kanunda değişiklik yapılmasında fayda  görülmektedir. Bugüne kadar yapılan seçimlerdeki ihlale süreçleri 90-120 gün arasında sürmekte ve sıkıntılar yaşanmaktadır'' denildi.


Yorum Yaz

3

Misafir24/10/2013 11:56

AKP'li "YOZGAT" milletvekili diye başlayan bir yazı da toplumun yararına bir şey beklemek saçma olur. Hayatımda bir tane bile adam gibi adam yozgatlı tanımadım. Hep üçkağıtçılar denk geldi. Tesadüf işte!... Cevapla
 

Misafir24/10/2013 07:42

geçen seçimde fiyat indirimi yüzünden çok zarar olmuştu.. haklılar... Cevapla
 

Misafir24/10/2013 06:54

AKEPE TIPI UYGULAMALAR..YANDAŞ LARA NASIL PARA AKITILACAK SONRA.... Cevapla