Operasyonda ikinci dalga geliyor 25 Aral?k 2013 ?ar?amba Saat: 15:23

Operasyonda ikinci dalga geliyor

Yolsuzluk ve rüşvet operasyonunda ikinci dalganın geldiği iddia edildi.

facebook twitter google + digg e-posta yazdır
İkinci dalga operasyonun 'kara para ve yolsuzluk' iddialarını kapsadığı öğrenildi. Soruşturma için operasyon talimatının Emniyet'e ulaştığı ifade ediliyor.

Soruşturmayı ise Ergenekon soruşturmasına bakan TMK Savcısı Muammer Akkaş'ın yürüttüğü belirtiliyor. Soruşturma kapsamında arama ve gözaltı talimatının Emniyet'e ulaştığı ifade ediliyor. 

Radikal.com.tr'de yer alan habere göre, operasyon önümüzdeki saatlerde başlayacak. Kamuoyunun yakından tanıdığı isimlere yönelik yapılacağı ifade edilen operasyonun yürütülmekte olan soruşturmadan farklı olduğu belirtiliyor.

Emniyet'in nasıl hareket edeceği merak konusu. Geçen hafta da İstanbul İstihbarat Şube Müdürü Ahmet Arıbaş şüpheli sıfatıyla ifadeye çağrılmış ancak Emniyet, Arıbaş'ı ifadeye göndermemişti.

KİMLER GÖZALTINA ALINACAK
Gazeteci Ercan Gün, Twitter hesabından; 2. dalga soruşturmasını TMK savcısı Muammer Akkaş'ın yürüttüğünü ve gözaltı için 30 kişilik bir liste verildiğinin iddia edildiğini, söyledi. Gün, "2. dalganın gözaltı talimatının başsavcı tarafından İstanbul polisine iletildiğini doğruladım. Kesin bir dille ikinci dalga operasyon başladı" dedi.
 
Gün, "Bu yeni dalga ikinci değil...Yeni bir soruşturma olduğu belirtiliyor..Yani yeni bir soruşturma ile karşı karşıyayız" ifadelerini kullandı.
 
Ercan Gün, "Orhan Cemal Kalyoncu, Süleyman Karaman Adem Baştürk, Latif Topbaş, Abdullah Tivinikli, Cengiz Aktürk"ün listede olduğunun iddia edildiğini söyledi.
 
Karapara ve yolsuzluk soruşturmasında listede bakanlar, çok sayıda milletvekili ve ünlü kişilerin olduğu söyleniyor.
EMNİYET SAVCILIK TALİMATINA DİRENİYOR 
İstanbul genelinde görevli tüm emniyet müdürlerinin Vatan Caddesi'nde bulunan emniyet binasında toplantı halinde olduğu ifade diliyor. İddiaya göre savcılığın arama ve gözaltı talimatına emniyetin uymadığı ve direndiği ifade ediliyor.

Bu arada İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı ise İstanbul'da Terörle Mücadele Kanunu (TMK) kapsamında yürütülen bir soruşturma veya operasyon olmadığını açıkladı.

Yorum Yaz

3

Misafir25/12/2013 21:06

yaprak dökümü başladı artık bunlar iflah olmaz... Cevapla
 

Misafir25/12/2013 19:38

AKP ile RTE .Sorgulanmalidirlar. C. Bassavcisini göreve cagriyorum. Suclari Vatan Hainligi ve Hirsizlik.... Cevapla
 

Misafir25/12/2013 17:05

İnanılmaz bir durum. Emniyet savcılığın talimatına nasıl direnebilir? Devlet çarkları durmuş demektir. Bu bir darbe girişimidir.... Cevapla

Misafir25/12/2013 17:05

Jandarma Özel Paşanın emrinde değil mi yani Tayyip'in?

Misafir25/12/2013 17:05

KOLAYI VAR, SAVCI DA JANDARMAYI GÖREVLENDİRSİN, O DA KOLLUK KUVVETİ.

Misafir25/12/2013 17:05

Aynı zamanda askeri darbe çağrısıdır. sisi musrinin adamıydı....