Sansür başladı 27 ?ubat 2014 Per?embe Saat: 16:41

Sansür başladı

Büyük tepki çeken 'internette sansür' yasasının ilk kurbanı Türkiye'yi sarsan, Erdoğan ile oğlu Bilal arasında geçtiği iddia edilen ses kaydı oldu.

facebook twitter google + digg e-posta yazdır
'Haramzadeler' ve 'Başçalan' isimli hesaplardan yayınlanan ses kayıtları arasında sadece 'Paraları sıfırla' denildiği iddia edilen ve 'en bomba ses kaydı' olarak nitelendirilen telefon görüşmesine ait sayfa resmen sansürlendi.
 
AKP'nin internette sansür yasası uygulanmaya başladı. 17 Aralık sonrasında internete sızdırılmaya başlanan ses kayıtları Türkiye'nin gündemine bomba gibi düşmeye devam ederken, 'Başçalan' isimli YouTube hesabından yayınlanan ve Erdoğan'ın oğlu Bilal'e 'Paraları sıfırla' talimatı verdiği öne sürülen ses kaydına erişim engellendi.
 
UYARI SAYFASI GELİYOR
 
Erişim engellemesi şimdilik bir servis sağlayacı ile sınırlı. YouTube'a yüklenen videoya erişmek isyenler, linke tıkladığında "http://85.29.61.130/uyari.html" sayfasına yönlendiriliyor. 'URL tabanlı sansür'ün ilk uygulaması olduğu belirtilen bu durum, sosyal medya ve Ekşi Sözlük'te internet kullanıcıları tarafından da dile getirildi. Ses kaydını dinlemek isteyenler boş, beyaz bir sayfa ile karşılaşırken bazı kullanıcılar da 'Sayfa görüntülenemiyor' uyarısı aldıklarını belirtiyorlar.

Yorum Yaz

Bu yazı için henüz yorum girilmemiş