Çölaşan’a Fethullah Gülen sorgusu 25 Kas?m 2011 Cuma Saat: 17:39

Çölaşan’a Fethullah Gülen sorgusu

Gazeteci Emin Çölaşan, Fethullah Gülen'in kendisine gönderdiği mektubu köşesinde yayınladığı gerekçesiyle ifade verdi.

facebook twitter google + digg e-posta yazdır

İSTANBUL- Gazeteci Emin Çölaşan, Fethullah Gülen'in kendisine gönderdiği mektubu köşesinde yayınlayarak, ''haberleşmenin gizliliğini ihlal ettiği'' iddiasıyla Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığınca hakkında yürütülen soruşturma kapsamında talimatla ifade verdi.

Çölaşan'ın ifadesini, Basın Suçları Soruşturma Bürosu Savcısı Nadi Türkaslan aldı. İfade işlemi, yaklaşık yarım saat sürdü.

Çölaşan hakkında, Fethullah Gülen'in kendisine gönderdiği mektubu köşesinde yayınlamasının ardından Gülen'in avukatlarınca suç duyurusunda bulunduğu ve buna ilişkin soruşturmayı Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığının yürüttüğü bildirildi. 

ÇÖLAŞAN NE YAZMIŞTI?
Emin Çölaşan Gülen'den aldığı mektuptan sonra, köşesine şunları yazmıştı:

Günün birinde Fethullah'tan bir mektup aldım. ABD'den yazıp göndermişti. Bu mektubu lütfen bir kez daha okuyun ve içindeki her sözcüğü beyninize dikkatle yerleştirin. Hayatım boyunca beni seven, arkamdan gelen okuyucularımdan övgü dolu yüz binlerce mektup ve mesaj aldım ve alıyorum. Ancak içlerinden hiçbiri beni böyle yağlamıyor, hak etmediğim övgüler düzmüyordu.

Uygulanan taktik çok basitti.

"Emin Çölaşan'a Kurban Bayramı'nı firsat bilip böyle bir mektup gönderelim, bu yolla onu da kafakola alıp susturalım."

Herkese bu gibi girişimlerde bulunup hedefi 12'den vurmayı başarmış ve pek çoğunda amaca ulaşmışlardı. Ama ben yemedim! Ektikleri tohum bende, başkalarında olduğu gibi tutmadı!.. Çünkü oynanan büyük oyunu kurulan siyasi tezgahı biliyordum. Bu mektubu niçin açıkladım? İnsanları, çeşitli olanaklar sunarak, gerekirse yağlayıp ballayarak kendi saflanna nasıl çektiklerini göstermek ve belgelemek için.

Bilmeyenlere, bilmek ve olanları anlamak istemeyenlere bir ders olmasını dilerim. Sevgili okuyucularım, bu yazıyı yazan kulunuz "Değerli gazeteci yazar, kıymetli insan, Saygıdeğer aydın, Emin Çölaşan Beyefendi" olarak hepinize saygılar sunar, bu vesile ile Fethullah Bey'in tam 11 yıldan bu yana Amerika'da bulunan ellerinden ve gözlerinden öperim!

İŞTE O MEKTUP
‘‘Değerli gazeteci yazar, kıymetli insan, saygıdeğer aydın Emin Çölaşan Beyefendi,

Başta, hakkımda zaman zaman iletişim kopukluğundan kaynaklandığını sandığım farklı değerlendirmelerine rağmen, değerli ve aydın kişiliği, kıymetli kalemi, araştırıcı karakteri ve dürüstlüğü ön plana çıkaran yanı ile takdire şayan çalışmalarda bulunan ve ülkemizde sevgi, barış ve hürriyet ortamının oluşması için katkılarını sürdüren zat-ı alileriniz (yüksek kişiliğiniz) olmak üzere bütün aile, dost ve yakınlarınızın mübarek Kurban bayramlarını tebrik ve bu vesile ile kalbi (yürekten) hürmetlerimin ve en iyi dileklerimin kabulünü arz ederim efendim.


Fethullah Gülen. İmza’’


  


Yorum Yaz

7

Misafir27/11/2011 00:43

Emin bey haricinde kandırmak için kimbilir kimlere,daha kaç yazara böyle mektup yolladılar. hoca bir de şu silivrideki gazetecilere böyle bir mektup yollasa ya.... Cevapla

Misafir27/11/2011 00:43

Nede meraklıymışsın askeri darbeler altında yaşamaya meğer,sizin özgürlük anlayışınız bumu yoksa.Allaha kul olmayan herkese kul olur.
 

Misafir26/11/2011 21:21

EMİN ÇÖLAŞAN'a nasıl ulaşabilirim.okulumuzdaki ATATÜRK resimlerini çok ufalttılar. bazı okullarda ise kaldırmışlardır.buna hakları yoktur... Cevapla
 

Misafir26/11/2011 11:34

Madem hocanız da neden T.C. da değilde okyanus ötesine sığınıyor bu korku varya insana merdivenle ay a bile çıkartır... Cevapla

Misafir26/11/2011 11:34

sanırım idam ile yargıldığıunızı unuttunuz..bu ulkeden bır defa menderesi astınız..o donem bıttı..artık kımseyi size yedirmeyeceğiz..

Misafir26/11/2011 11:34

hakikaten hosgorulu olmak cok zormus..hocaefendi bu ulkede kavga olmadan konusmayı oğretmeye calısıyor o kadar..anlamıyorsunuz..barı anlamadıgınızı anlatın insanlara..ah emin...sen bunları hıc anlamayacaksın..yuregin nefret dolu..olsun..gel yinede..yada bız sana gelecegiz ayagına yıne..
 

Misafir26/11/2011 10:01

emin çöleşan olacak kişi aydın falan degildir onun aydınlığı ülkeyi karanlıga sürüklemek için bir oyundan öte bir şey degildir.biliyorum bu yazıyı yayınlamayacaksınız ama ben yinede bi sorayım o kişiye neden türkiyede iyi gelişmeler olmasını ve dünyada hızla yükselmesi bu kadar kendinize yediremiyorsunuz.aslında bunun cevabını bana degilde vicdanınıza verin.... Cevapla

Misafir26/11/2011 10:01

Misafir26/11/2011 10:01

Sizin inandığınız,kandırıldığınız,beyninizin uyuşturulduğu vede çalışamaz hale getirildiği açık,seçik belli.Bu nasıl bir yükselmedir,hangi iyi gelişmeler oluyor?.tek adam faşizmini övmekle meşgulsunuz.Sizlerin genetiği PUT'lara tapmakla kodlanmış gerçekleri ve doğruları görmeye beyniniz yetmiyor.
 

Misafir26/11/2011 09:58

Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz. Emin çölaşan bırakın çölü aşmayı inanın bu sığ ufkuyla düz ovada bile şaşar. Ebu Cehilde efendimizin mesajlarında onu hep küçük düşürmeye çaqlışırdı. kendine yaraşanda buydu;Cahillerin babasıydı çünki. Emin Çölaşanda modern çağımızda kendien yakışanı yaptı,ebu cehilin tahtını bence çoktan solladı.... Cevapla

Misafir26/11/2011 09:58

Çok acı sizin gibiler Ebucehildende cahilsiniz.1500 yıldan butarafa gözünüz kapalı yaşıyorsunuz.