Beşiktaş'ta kim başkan olacak?... İşte yanıtı... 15 Mart 2012 Per?embe Saat: 00:01

Beşiktaş'ta kim başkan olacak?... İşte yanıtı...

Beşiktaş'ta 25 martta yapılacak kongrede adaylıklarını açıklayan isimlerden 4'ü yönetim listesini Akaretler'deki binaya teslim ederken, sıra seçim için kimin daha şanslı olduğuna geldi.

facebook twitter google + digg e-posta yazdır

ALİ ESER - GAZETEPORT

 

Beşiktaş Divan Kurulu Başkanı olan ve Onursal Başkan Seba'nın desteklediği Yalçın Karadeniz mi, 2004 yılındaki seçimde Yıldırım Demirören'e kaybeden Fikret Orman  mı?... Yoksa vaatlerini sırasıyla basınla paylaşan ve iddialı açıklamalar yapan eski yönetici Bülent Deriş mi?... Beşiktaş'ın yeni başkanı kim olacak?... Dün akşam saatlerinde geçici yönetim kurulu listesini teslim eden Nazmi Koca'ya ise şans tanınmıyor.

 

Yani Beşiktaş'ın 400 milyon TL olan borcunu temizlemek için bu isimler başkanlık için bir yola çıktı.


KARADENİZ'E SEBA VE İŞADAMI DESTEĞİ


Süleyman Seba'nın seçim süreci başkan adayı olarak işaret ettiği Yalçın Karadeniz 1974 yılından bu yana Beşiktaş Kongre üyesi. 63 yaşındaki Karadeniz, Süleyman Seba dönemi öncesinde Mehmet Üstünkaya yönetiminde de yer aldı. Kulislerde başkanlık için en kuvvetli aday olarak gösteriliyor. Zira Hem Seba'nın istediği kişi hem de Tuncay Özilhan başta olmak üzere  Beşiktaşlı işadamlarının maddi yönden desteğini almış durumda. Yalçın Karadeniz'in listesinde, Yıldırım Demirören yönetiminden isimler var. Ertunç Soğancıoğlu'nun yanı sıra, eski asbaşkan Levent Erdoğan ve Mekki Başak, Faruk Pala, Metin Albayrak, Yalçın Sabancı, Erdoğan Nasır, Hüsrev Akın.

 

DERİŞ PROJELERİNİ ŞİMDİDEN AÇIKLADI

 

"Reklam için aday değilim, Beşiktaş'a hizmet için adayım" diyerek yola çıkan kulübün eski yöneticisi Bülent Deriş ise arkadaşlarıyla sıkı bir şekilde 25 mart tarihine hazırlanıyor. Vaatleri arasında tüm sponsorluk görüşmeleri yapılmış yeni stat, Beşiktaş taraftarımızın değerlerine ve geleceğine sahip çıkan anlayış, UEFA kriterlerine uygun profesyonel finansal yönetim, ortak aklı ilke edinmiş yönetim anlayışı ve güçlü kadro ile sorunların çözümü  var.


Beşiktaş için ilk yıl hedeflediği gelir ise ilk yıl 305 milyon lira. Kendine ve ekibine çok güveniyor.

 

KÜSKÜNLER FİKRET ORMAN'IN YANINDA


1967 yılında İstanbul'da doğan Fikret Orman ise Orta  öğrenimini Işık Lisesi'nde, yüksek öğrenimini Yıldız Üniversitesi ve ABD Florida Üniversitesi'nde tamamladı. 2004 yılında Beşiktaş kulübü başkanlığı için Yıldırım Demirören ile çekişen ama 162 oyla kaybeden Orman, şansını 8 yıl sonra şansını yeniden deniyor. 

Listesinde ise Ahmet Kavalcı, Hakan Kalkavan, Seyit Ateş, Talha Görgülü, Muzaffer Nasıroğlu ve Hüseyin Mican'ın gibi isimler var. Listesini teslim ederken yaptığı, "Süleyman Seba eğer benim başkan adayı olacağımı bilseydi, Yalçın Karadeniz'e vereceği desteği benim adıma verirdi"  demeci için ne kadar faydalı olur, bu demeç için geç kaldı mı kalmadı mı bilinmez ama kulübün mali durum konusunda da çalışmalar yaptığı ve Beşiktaş'ı bu yükün altından kaldıracakları sözünü verdi.

 

Yalçın Karadeniz'i her ne kadar Seba ve işadamları desteklese de o, kulüp içindeki yönetime küskün ağır toplara güveniyor ve 25 martta başkan olacağına kesin gözüyle bakıyor.


Yorum Yaz

Bu yazı için henüz yorum girilmemiş