M.Y'nin hayatı yaşarken bitti!

“Diyarbakır’daki Kadın Destek Merkezi’ne bomba ve Molotof attığı iddia edilen  M.Y. için 19 yıl hapis cezası istemiyle dava açıldı.”


Haber bu!


Şu anda M.Y. Diyarbakır E Tipi Cezaevine konulmuş.  Suç ortakları varmış.  Garanti onlar da 12-13-14 yaşındadırlar!   Terör örgütüne üye değilmişler ama.. örgüt adına suç işlemişler.  Kamu malına zarar vermişler ve yanlarında patlayıcı madde bulundurmuşlar.


Yaşı 14.. istenen ceza 19 yıl.

 
Ben M.Y. nin anne ve babasını merak ediyorum.  14 yaşında bir evladı  böyle bir “taarruza” katılmaması için ikna edemeyecekseniz.. neden evlat sahibi olursunuz?


Çocuğunuzu bir suç aleti olmak üzere mi hayata getirdiniz?  Bu nasıl bir anlayış.. insanlıktan ne kadar uzak bir yaklaşımdır?


Hamile kalınız.. dünyaya getiriniz.. 14 yaşında bir yerleri bombalamasını önlemeyiniz!


Diyelim ki suç örgütü M.Y. nin yakasına yapıştı!  Neden yapışabildi?  Bence.. anne ve baba olarak.. sizler yapışmayıp o yakayı boş bıraktınız da ondan!  Kimse bana “Ama 14 yaşında çocuğum bizi dinlemedi!  Ne yapalım?” demesin!


Zekamla alay etmiş olursunuz!


Bu esnada M.Y. bir kurşuna hedef olup ölebilirdi de!  Sonra cenazesinde ağıtlar yakmaya başlayıp “anneler ağlamasın” kervanına katılırdınız. 


Merak etmeyin yakın bir yerlerdesiniz.  Neden?


Çünkü M.Y. nin hayatını” yaşarken” bitirdiniz!


Buna hiç hakkınız yok!  Yazıklar olsun size ve sizin gibi çocuğunu suç aleti gibi yetiştiren anne babalara!

Yorum Yaz

Bu yazı için henüz yorum girilmemiş


Yazarın Diğer Yazıları

GÜNÜN YAZARLARI